მე-4 კლასი
1 ქილა კეფირი 50 თეთრით მეტი ღირს , ვიდრე 1 ქილა რძე, ვასომ იყიდა 7 ქილა კეფირი და 6 ქილა რძე, ამასთანავე, მან დახარჯა 68 ლარი და 50 თეთრი. რამდენი ლარი ღირს ქილა რძე?
მე-5 კლასი
ყუთში ჩაწყობილი ვაშლები ღირს 68 თეთრი, ცნობილია რომ ვაშლები 56 თეთრით მეტი ღირს , ვიდრე თავიდან ყუთი. რა ღირს ვაშლი ყუთის გარეშე?
მე-6 კლასი
რა უდიდესი რაოდენობის მართკუთხედად შეიძლება დაიყოს მოცემული მართკუთხედი გვერდების პარალელური 17 წრფით?